Vaikai

Vaikai

0-1 metai

Kūdikiams iki vienerių metų pats geriausias ir sveikiausias - motinos pienas. Jis idealiai subalansuotas – turi tiek angliavandenių, baltymų ir riebalų, kiek reikia sveikai kūdikio mitybai.

Motinos piene yra daugiau laktozės, nes greitai augančiam organizmui reikia keturiskart daugiau angliavandenių nei baltymų. Motinos piene taip pat daugiau cholesterolio, kuris svarbus biologinėms funkcijoms palaikyti.  

Tuo tarpu gyvulių pienas turi per didelį kai kurių mineralinių medžiagų bei baltymų kiekį kūdikių poreikiams, todėl negali būti rekomenduojamas vaikams iki vienerių metų.

Tačiau jei negalite maitinti krūtimi, pats tinkamiausias jo pakaitalas arba papildomas maistas - specialūs mišiniais pagaminti karvės pieno pagrindu.

Vaikai nuo 1 metų

Nuo metų amžiaus vaikai jau gali mėgautis visais pieno produktais. Išimtis - liesi pieno produktai, nes riebalai yra svarbus kalorijų šaltinis ir būtini kai kurių vitaminų įsisavinimui bei smegenų ir nervų sistemos vystymuisi.

Jeigu augančiam organizmui trūksta riebalų, pažeidžiama medžiagų apykaita, sutrinka vaiko augimas ir vystymasis, silpnėja imunitetas. Iš kitos pusės per didelis riebalų kiekis  taip pat sutrikdo medžiagų apykaitos pusiausvyrą, iš organizmo išskiria daugiau kalcio ir magnio, o riebalai pradeda kauptis.

4-11 metų vaikai

Vaikai sparčiai auga ir tam, kad gerai vystytųsi, būtina visavertė mityba. Pieno produktai - viena svarbiausių maisto grupių, užtikrinanti daugelio būtinų medžiagų įsisavinimą. Tai kalcis, padedantis išlaikyti tvirtus kaulus, baltymai, reikalingi augimui ir raidai, cinkas, svarbus smegenų funkcijoms, vitaminas A, užtikrinantis sveiką regėjimą, bei kitos medžiagos.

Pagrindiniai mitybos įpročiai formuojasi vaikystėje, tad labai svarbu, kad vaikai įprastų valgyti ne tik skaniai, bet ir sveikai. Vienas svarbiausių veiksnių, padedantis formuoti įpročius - suaugusiųjų pavyzdys, tad nepamirškite pieno produktus įtraukti ir į savo racioną.

Priklausomai nuo amžiaus ir lyties, vaikams per dieną reikia nuo pusantros iki trijų pieno produktų porcijų.

MINIMALUS REKOMENDUOTINAS PIENO PRODUKTŲ PORCIJŲ SKAIČIUS:

Naujienlaiškio prenumerata

Jūsų el. paštas

Siųsti

other replica watches. view it https://ukreplicawatches.net/. my sources watchesfake.net. additional info https://wishwatchesfake.com. useful content https://discountwatches.me. click replica rolex. hop over to here taxdischolder.co.uk. article goerwatch.com. check this link right here now replica watches. right here https://www.copadelrey-aguabrava.com. click to read more https://www.cajasanfernando.com. Get More Information natl-scientific.com. successful feeling replica watches. good replicawatchoutlet.com. continue reading this fakewatcheshot.com. description rolex replica. you can try here fake rolex. With Fast Delivery chanelrolex.com. view website replica rolex. Full Report fake watches.