Pieno supirkimo kainos augo trečią mėnesį  iš eilės

Pieno supirkimo kainos augo trečią mėnesį iš eilės

2020 10 14
Pieno centras
 

Pieno supirkimo kainos Lietuvoje augo trečią mėnesį  iš eilės – per šių metų rugsėjį, palyginti su praėjusiu mėnesiu, vidutinės natūralaus pieno supirkimo kainos padidėjo 7,6 proc., iki 281,5 euro už toną.

Palyginti su praėjusių metų rugsėju, supirkimo kainos didėjo 2,4 proc.

Pasak Lietuvos pienininkų asociacijos „Pieno centras“ vadovo Egidijaus Simonio, žalio pieno kainos Lietuvoje augo trečią mėnesį  iš eilės, nors Pieno įstatymas nustojo galioti po šių metų liepos 1-osios.

„Pieno supirkimo kainos svyruoja priklausomai nuo situacijos tarptautinėje rinkoje. Padėtis mažmeninėje pieno produktų prekyboje stabilizavosi, tačiau maitinimo sektoriuje paklausa dar neatsigavo ir negrįžo į lygį, kuris buvo iki pandemijos“, - sako E. Simonis.

Jo teigimu, palankūs rudeniški orai Vakarų Europoje didino pieno gamybą pagrindinėse pieno pramonės šalyse. „Pieno gamybą šįmet taip pat didino JAV ir Okeanijos ūkiai. Pasaulinis žalio pieno pasiūlos didėjimas metų pabaigoje turės įtakos ir žaliavos kainoms, tačiau didelių svyravimų ekspertai neprognozuoja“, - pažymi E.Simonis.

Daugiau kaip pusę Lietuvos pieno supirkimo rinkos valdantiems stambiems pieno ūkiams, parduodantiems daugiau kaip 40 tonų pieno per mėnesį, šalies pieno perdirbimo įmonės rugsėjį už natūralų pieną mokėjo vidutiniškai 320 eurų už toną. Per mėnesį ši pieno kaina padidėjo 6,8 proc.

Kaina, mokama stambiems Lietuvos pieno ūkiams, beveik atitinka žalio pieno kainų vidurkį Europos Sąjungoje (ES).

ES šalyse, kuriose vyrauja dideli pieno ūkiai, išankstiniais duomenimis, rugsėjį mokėta vidutinė kaina už natūralų pieną siekė 334 eurus už toną, arba 1,2 proc. daugiau nei rugpjūtį.

Naujienlaiškio prenumerata

Jūsų el. paštas

Siųsti