Pieno supirkimo kainos stabilizavosi

Pieno supirkimo kainos stabilizavosi

2020 07 16
Pieno centras
 

Vidutinės natūralaus pieno supirkimo kainos Lietuvoje stabilizavosi – nors šių metų birželį, palyginti su geguže, jos sumažėjo 2,6 proc. iki 247,3 eurų už toną, tačiau bazinių rodiklių pienas šiek tiek pabrango.

Pasak pienininkų asociacijos „Pieno centras“ direktoriaus Egidijaus Simonio, žalio pieno prekybos rezultatai liudija, kad situacija rinkoje stabilizuojasi.

„Palyginti su praėjusių metų birželiu, šiemet Lietuvoje išaugo supirkto pieno kiekiai. Tas pačias tendencijas stebime ir Europos Sąjungoje – pieno gamyba ūkiuose auga, kai supirkimo kainos laikosi panašiame lygyje kaip ir gegužę “, - sako E. Simonis.

Lietuvos stambiems pieno ūkiams, parduodantiems daugiau kaip 40 tonų pieno per mėnesį, Lietuvos pieno perdirbimo įmonės birželį už natūralų pieną mokėjo vidutiniškai 281 eurą už toną. Palyginti su geguže, pieno žaliava iš stambių pigo 0,7 cento už kilogramą.

Iš stambiųjų pieno gamintojų superkama daugiau kaip 60 proc. viso pieno Lietuvoje.

Europos Sąjungos (ES) šalyse, kuriose dominuoja dideli pieno ūkiai, išankstiniais duomenimis, birželį mokėta  vidutinė kaina už natūralų pieną siekė 326 eurus už toną.

Pasak E.Simonio, pieno supirkimo kainų mažėjimas šiuo metų laikotarpiu – tai bendra tendencija, stebima visose ES šalyse. Jis pažymi, kad istoriškai pieno supirkimo kainos kritimą tęsia iki pat vasaros pabaigos.

„Kiekvieną pavasarį ir vasarą primelžiama daugiau pieno, bet jame mažėja baltymų ir riebalų santykis, dėl ko atitinkamai mažėja žaliavos supirkimo kaina. Rudenį ir žiemą atvirkščiai – pieno mažėja, bet dėl karvių mitybos piene daugėja riebalų ir baltymų, atitinkamai brangsta ir pieno žaliava“, - sako E. Simonis.

Naujienlaiškio prenumerata

Jūsų el. paštas

Siųsti

other replica watches. view it https://ukreplicawatches.net/. my sources watchesfake.net. additional info https://wishwatchesfake.com. useful content https://discountwatches.me. click replica rolex. hop over to here taxdischolder.co.uk. article goerwatch.com. check this link right here now replica watches. right here https://www.copadelrey-aguabrava.com. click to read more https://www.cajasanfernando.com. Get More Information natl-scientific.com. successful feeling replica watches. good replicawatchoutlet.com. continue reading this fakewatcheshot.com. description rolex replica. you can try here fake rolex. With Fast Delivery chanelrolex.com. view website replica rolex. Full Report fake watches.