Pieno supirkimo kainos stabilizavosi

Pieno supirkimo kainos stabilizavosi

2018 05 14
Pieno centras
 

Šių metų balandį vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina buvo 287,2 Eur už toną – tiek pat už pieną ūkininkams mokėta ir kovą.

Palyginti su praėjusių metų balandžiu, pieno supirkimo kaina ūgtelėjo 3,5 proc.

Per šių metų balandį buvo supirkta 103,7 tūkst. tonų pieno -  1 proc. daugiau nei praeitų metų balandį.

Žemės ūkio ministerijos duomenimis, „Žemaitijos pienas" vidutiniškai už pieną mokėjo  376 eurus už toną, „Rokiškio sūris" - 292 eurus, „Pieno žvaigždės" - 282 eurus, „Marijampolės pieno konservai" - 279 eurus, o „Vilkyškių pieninė" - 274 eurus už toną.

Gamintojams, parduodantiems daugiau kaip 40 tonų pieno per mėnesį, didžiausi perdirbėjai už natūralų pieną balandį mokėjo vidutiniškai 333,3 euro – beveik tiek pat, kiek ir kovą.

Lietuvos pieno perdirbimo įmonės perdirba apie 95 proc. vietinės pieno žaliavos. Iš šio skaičiaus apie 60 proc. pieno perdirbėjai superka tiesiogiai iš stambiųjų ūkių, o apie 10 proc. surenkama iš smulkių pieno gamintojų per pieno supirkimo punktus. Likusį pieno kiekį perdirbėjai superka iš pieną superkančių tarpininkų bei kooperatyvų. 

Pieno pramonė yra viena svarbiausių Lietuvos maisto pramonės šakų, sukurianti 2 proc. BVP. Lietuviški pieno gaminiai sudaro per ketvirtadalį visos maisto ir gėrimų pramonės gamybos, o pieno produktų eksportas – apie trečdalį viso maisto ir gėrimų pramonės eksporto.

Naujienlaiškio prenumerata

Jūsų el. paštas

Siųsti