Pieno supirkimo kainos kyla, nors Pieno įstatymas nustojo galios

Pieno supirkimo kainos kyla, nors Pieno įstatymas nustojo galios

2020 09 17
Pieno centras
 

Pieno supirkimo kainos Lietuvoje augo antrą mėnesį  iš eilės, nors Pieno įstatymas nustojo galioti po šių metų liepos 1-osios.

Per šių metų rugpjūtį vidutinės natūralaus pieno supirkimo kainos padidėjo 2,7 proc., iki 261,7 euro už toną. Liepos mėnesį, palyginti su birželiu, supirkimo kaina ūgtelėjo 3,1 proc.

Pasak Lietuvos pienininkų asociacijos „Pieno centras“ vadovo Egidijaus Simonio, žalio pieno kainų augimas du mėnesius iš eilės negaliojant įstatymui, akivaizdžiai liudija apie tai, kad kainos priklauso tik nuo situacijos tarptautinėje rinkoje.

„Pieno supirkimo kainos svyruoja nuo paklausos ir pasiūlos pasaulinėse rinkose. Nuo šių metų vidurio stabilumą rinkoje palaiko perdirbtos lietuviškos pieno produkcijos gamyba eksportui“, - pažymi E. Simonis.

Jo teigimu, Europos Sąjungoje vidaus paklausa sūriui per vasarą išliko aukšta. Ją lėmė didžiausiose pieno pramonės rinkose – Vokietijoje ir Prancūzijoje – dėl sausrų laikinai sutrikusi žalio pieno gamyba ir dėl to sumažėjusios sūrio atsargos sandėliuose.

Daugiau kaip pusę Lietuvos pieno supirkimo rinkos valdantiems stambiems pieno ūkiams, parduodantiems daugiau kaip 40 tonų pieno per mėnesį, šalies pieno perdirbimo įmonės rugpjūtį už natūralų pieną mokėjo vidutiniškai 299,8 euro už toną. Per mėnesį ši pieno kaina padidėjo 3,5 proc.

Kaina, mokama stambiems Lietuvos pieno ūkiams, beveik atitinka žalio pieno kainų vidurkį Europos Sąjungoje (ES).

ES šalyse, kuriose vyrauja dideli pieno ūkiai, išankstiniais duomenimis, rugpjūtį mokėta vidutinė kaina už natūralų pieną siekė 329 eurus už toną, arba 0,2 proc. daugiau nei liepą.

Naujienlaiškio prenumerata

Jūsų el. paštas

Siųsti