Žaliavinio pieno kaina per metus išaugo penktadaliu

Žaliavinio pieno kaina per metus išaugo penktadaliu

2021 09 21
Pieno centras
 

Vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina Lietuvoje rugpjūtį, palyginti  su tuo pačiu praėjusių metų mėnesiu, per metus pakilo 18,2 proc. iki 309,31 euro už toną. Žaliavinio pieno ir jo produktų kainos visame pasaulyje išlieka aukštumose dėl augusios pieno produktų paklausos, o nuo rudens prisideda ir žaliavinio pieno sezoninis sumažėjimas, teigia ekspertai.

Pasak „Pieno centro“ vadovo Egidijaus Simonio, pasibaigus vasarai, sezoninė pieno gamyba Europos Sąjungos ūkiuose pradeda mažėti, o iš atostogų sugrįžtantys europiečiai didina maisto vartojimą.

„Nepalankūs orai vasaros pabaigoje taip pat sumažino primelžiamo pieno kiekius, palyginti su pernykštės vasaros rezultatais. Mažėjant žaliavinio pieno kiekiui rinkoje, jo supirkimo kaina Bendrijoje šiais metais išaugo“, - sako E. Simonis.

Europos Komisijos duomenimis, natūralaus pieno supirkimo kainų vidurkis per aštuonis šių metų mėnesius Bendrijoje, kaip ir Lietuvoje, yra aukščiausios, palyginti su pastarųjų keturių metų to laikotarpio kainų vidurkiu.

Pasak eksperto, pieno produktus eksportuojantys perdirbėjai visame pasaulyje susiduria su logistikos problemomis – konteinerių trūksta, o jų transportavimas laivais gerokai pabrango. Produkciją transportuoti Europos Sąjungos vidaus rinkoje tampa problematiška ir dėl vilkikų vairuotojų trūkumo visos Bendrijos mastu, pažymi E. Simonis.

Daugiau kaip pusę Lietuvos žalio pieno gamybos rinkos valdantiems stambiems pieno ūkiams, parduodantiems daugiau kaip 40 tonų pieno per mėnesį, šalies pieno perdirbimo įmonės rugpjūtį už natūralų pieną mokėjo vidutiniškai 353,5 euro už toną. Per mėnesį ši kaina padidėjo 6,5 proc.

Kaina, mokama stambiems Lietuvos pieno ūkiams, beveik atitinka žalio pieno kainų vidurkį Europos Sąjungoje (ES).

ES šalyse, kuriose vyrauja dideli pieno ūkiai, išankstiniais duomenimis, rugpjūtį mokėta vidutinė kaina už natūralų pieną siekė 359,7 eurus už toną, arba 0,6 proc. daugiau nei liepą.

Naujienlaiškio prenumerata

Jūsų el. paštas

Siųsti

other replica watches. view it https://ukreplicawatches.net/. my sources watchesfake.net. additional info https://wishwatchesfake.com. useful content https://discountwatches.me. click replica rolex. hop over to here taxdischolder.co.uk. article goerwatch.com. check this link right here now replica watches. right here https://www.copadelrey-aguabrava.com. click to read more https://www.cajasanfernando.com. Get More Information natl-scientific.com. successful feeling replica watches. good replicawatchoutlet.com. continue reading this fakewatcheshot.com. description rolex replica. you can try here fake rolex. With Fast Delivery chanelrolex.com. view website replica rolex. Full Report fake watches.