Žaliavos supirkimas

Žaliavos supirkimas

Žaliavinį pieną Lietuvoje iš ūkių surenka supirkėjai

Žaliavinį pieną Lietuvoje iš ūkių superka apie 60 pieno supirkėjų. Daugiau kaip pusė iš jų yra kooperatyvai, ketvirtadalį sudaro kiti pieno supirkėjai: uždarosios akcinės bendrovės ir individualiosios įmonės.

 

 

Žaliavos supirkėjai supirktą pieną perparduoda perdirbimo įmonėms, kurių Lietuvoje yra apie 20. Didelę dalį natūralaus pieno perdirbimo įmonės tiesiogiai be tarpininkų superka iš didelių pieno ūkių, parduodančių daugiau kaip 40 t pieno per mėnesį.

Pagal surenkamo pieno kiekį Lietuvos pieno perdirbėjai tiesiai iš stambiųjų pieno ūkių superka iki 50 proc. viso žaliavinio pieno rinkoje. Likusį natūralaus pieno kiekį perdirbėjams pristato kooperatyvai ir kiti supirkėjai.

Iš smulkiųjų ūkių natūralus pienas surenkamas per pieno supirkimo punktus visoje Lietuvoje. Pieno supirkimo punktų išlaikymo kaštus prisiima pieno perdirbėjai.

Paskaičiuota, kad surenkant pieną per pieno supirkimo punktus žaliavos surinkimo kaštai siekia daugiau kaip 5-6 centus už kilogramą pieno.

Žaliavinio pieno supirkimo rinka

Žaliavinio pieno pardavimo rinka neapsiriboja vien tik Lietuvos teritorija. Pienovežiuose nesugadintą pieną galima vežti maždaug 500 km spinduliu. Todėl Lietuvos pieno perdirbėjai pieno žaliavą importuoja iš Estijos ir Latvijos.

Lietuvos pieno ūkiai žalaivinį pieną eksportuoja į Lenkiją. Kol kas į Lenkiją eksportuojama vos 6 proc. nuo viso pagaminamo pieno kiekio Lietuvoje.

 

Naujienlaiškio prenumerata

Jūsų el. paštas

Siųsti