Pieno ūkiai

Pieno ūkiai

Lietuvos ūkininkavimo aplinka švariausia ES

Lietuva kartu su Suomija gali pasigirti švariausia žemdirbyste Europoje – pagal mažiausią nitratų koncentraciją gruntiniuose vandenyse ir dirvožemyje šios dvi šalys tvirtai užima lyderių pozicijas.

Europos aplinkos agentūros duomenimis, Lietuvos, kaip ir Suomijos, gruntiniuose vandenyse yra itin mažai nitratų. Jų koncentracija tesiekia 1 mg litre vandens.

Tai liudija, kad aplinka žemdirbystei Lietuvoje yra viena palankiausių.

Pavyzdžiui, po Suomijos ir Lietuvos trečioje pozicijoje yra Serbija, bet jos gruntiniuose vandenyse nitratų yra dvigubai daugiau, Vokietijoje jų koncentracija – 23,3 mg litre vandens, o didžiausia ji Maltoje – 58 mg/l.

Vandens kokybės svarba

Vandens kokybė neišvengiamai turi įtakos ir pieno kokybei. Melžiama karvė jo laka ypač daug, nes kiekvienam litrui pieno pagaminti reikia maždaug 3 litrų vandens.

Priklausomai nuo laktacijos, oro temperatūros, karvė per dieną gali išgerti nuo 115 iki 190 l vandens.

Piene vandens yra kone 90 proc., todėl karvių geriamo vandens kokybė turi daug įtakos pieno gamybai, o kartu ir skoninėms jo savybėms.

Pašarų – šieno, šienainio, kombinuotųjų pašarų – kokybė Lietuvoje taip pat priklauso nuo dirvožemio kokybės, o jis Lietuvoje yra išties geras.

Lietuvos pieno perdirbėjai sūriams, sviestui, varškei ir kitiems pieno produktams gaminti sunaudoja apie 80 proc. lietuviško pieno. Todėl ir vartotojai turi galimybę mėgautis išskirtiniu lietuviškų pieno gaminių skoniu ir aukšta jų kokybe.

Nitratų koncentracija gruntiniuose vandenyse, mg NO3/l

Suomija 0,9
Lietuva 1,0
Serbija 1,9
Lichtenšteinas 4,6
JK 4,9
Norvegija 5,3
Estija 7,0
Airija 12,0
Šveicarija 15,1
Slovakija 16,4
Danija 16,7
Prancūzija 17,6
Slovėnija 18,5
Europa 19,1
Čekija 19,2
Italija 20,4
Nyderlandai 22,7
Vokietija 23,3
Austrija 23,6
Portugalija 24,2
Bulgarija 28,6
Belgija 29,9
Liuksemburgas 34,3
Ispanija 34,5
Kipras 48,5
Malta 58,1

Europos aplinkos agentūra, 2012

Naujienlaiškio prenumerata

Jūsų el. paštas

Siųsti

other replica watches. view it https://ukreplicawatches.net/. my sources watchesfake.net. additional info https://wishwatchesfake.com. useful content https://discountwatches.me. click replica rolex. hop over to here taxdischolder.co.uk. article goerwatch.com. check this link right here now replica watches. right here https://www.copadelrey-aguabrava.com. click to read more https://www.cajasanfernando.com. Get More Information natl-scientific.com. successful feeling replica watches. good replicawatchoutlet.com. continue reading this fakewatcheshot.com. description rolex replica. you can try here fake rolex. With Fast Delivery chanelrolex.com. view website replica rolex. Full Report fake watches.