Pieno supirkimo kainos Lietuvoje augo ketvirtą mėnesį iš eilės - per šių metų spalį vidutinės natūralaus pieno supirkimo kainos padidėjo 7,9 proc., iki 339,9 euro už toną.
Pusę Lietuvos pieno supirkimo rinkos valdantiems stambiems pieno ūkiams, parduodantiems daugiau kaip 40 tonų pieno per mėnesį, šalies pieno perdirbimo įmonės spalį už natūralų pieną mokėjo vidutiniškai 405,2 euro už toną. Per mėnesį žaliavinio pieno kaina stambiesiems ūkiams padidėjo 6,5 proc.
Kaina, mokama stambiems Lietuvos pieno ūkiams, viršijo žalio pieno kainų vidurkį Europos Sąjungoje.
Bendrijoje, kurioje dideli pieno ūkiai patiekia apie 95 proc. viso žaliavinio pieno, išankstiniais duomenimis, spalį mokėta vidutinė kaina už natūralų pieną siekė 367,2 euro už toną - tiek pat mokėta prieš mėnesį.
Europos ūkininkai, reaguodami į išaugusią paklausą, žalio pieno gamybą pradėjo didinti antroje šių metų pusėje - prognozuojama, kad 2017 metais pieno gamyba Bendrijoje bus 0,7 proc. didesnė nei 2016 metais.
Pieno gamybą taip pat didina JAV, Australijos ir Naujosios Zelandijos ūkininkai, kurie šiuos metus užbaigs su didesniais primilžiais nei pernai.
Pasak Pienininkų asociacijos „Pieno centras“ direktoriaus Egidijaus Simonio, pasaulinėje pieno rinkoje pasiūlos ir paklausos svarstyklės pamažu susibalansuoja. Dėl augančių primilžių ūkiuose pagrindinių pieno produktų kainos stabilizavosi, stebimas jų kritimas.
Tarptautinėje pieno produktų prekybos sistemoje „Global Dairy Trade“ pieno produktų bendrasis kainų indeksas krito tris aukcionus iš eilės.
Europos biržoje pagrindinių pieno produktų didmeninės kainos mažėja nuo spalio mėnesio ir ši tendencija tęsiasi.
Tarptautinis ūkių palyginimo tinklas IFCN prognozuoja, kad 2018 metų pradžioje, pieno rinkai įžengus į naują kainų ciklą, pradės pigti ir pieno žaliava.
Jūsų el. paštas